Škrljevo iznenađujuće lako i sigurno svladalo Goricu

Matej Kačan • subota, 22.01.2022.

Košarkaši Škrljeva ostvarili su osmu pobjedu sezone u HT Premijer ligi, i to iznenađujuće lako u dvoboju protiv Gorice koji je uglavnom bio jednosmjeran...

Dvoboj 18. kola HT Premijer lige odigran je u SD Marvinci gdje je Škrljevo svladalo Goricu za svoju drugu pobjedu u nizu i osmu ukupno, premda je Gorica bolje plasirana s 9-8 omjerom.

No, nije Gorica u dobrom ritmu i ima čak tri poraza u posljednja četiri susreta i na ovom je gostovanju pala poprilično lako, s 11 razlike za 81:70 i to nakon što je u posljednjoj dionici smanjila razliku.

Sjajnom drugom dionicom Škrljevo je preokrenulo pola koša minusa u plus deset na poluvremenu, ponajprije odličnom obranom koja je limitirala Goricu na samo 14 poena u tih deset minuta.

Prednost je na koncu treće iznosila i 15 razlike, Gorica je do kraja smanjila, ali preokreta ili drame na kraju nije bilo.

Josip Barnjak ubacio je 17 poena kod pobjednika, odličan je bio i Toni Jelenković s 14 ubačaja i osam asistencija, a 14 je zabio i Ivan Vrgoč.

Kod Gorice je 14 ubacio Borna Kapusta, dok je 12 dodao Karlo Uljarević.