Europsko prvenstvo 2022., skupina 1, 2. kolo, 22.01.2022, 20:30 h, Budimpešta
Suci: Andreu Marin, Ignacio Garcia (Španjolska)
27:25(12:11) Hrvatska
Hrvatska

Hrvatska pružila jak otpor, prejaka Danska ipak odnosi pobjedu

Branimir Korać • subota, 22.01.2022.

Hrvatska je i definitivno ispala iz borbe za odličja. Protiv Danske je odigrala hrabru i čvrstu utakmicu, pružila jak otpor, ali svjetski prvaci ipak su na kraju bili prejaki i slavili s 27:25...

UKUPNO2501/14

Hrvatska nije napravila iznenađenje protiv jake Danske, ali odigrala je poštenu i hrabru utakmicu, nije dopustila Dancima da je pregaze, bila je za petama, puhala za vratom, no ostajala je korak iza.

Šteta zbog onog dvoboja protiv Crne Gore gdje je Hrvatska jednostavno podcijenila protivnika i za to je kažnjena. S ovakvim pristupom, u tom susretu bi rutinski slavila, međutim stigao je skup poraz.

Priče o borbi za odličje mogu u arhivu, u preostala dva susreta u skupini popravljat će se dojam protiv atraktivnih i jako dobrih Nizozemaca i Islanđana.

Ovaj dvoboj u mnogome je podsjećao na onaj s Francuskom, ponovno je Hrvatska u ranoj fazi susreta ušla u minus, Danci su u jednom trenutku otišli na 8:4, ali ulaskom Mirka Alilovića i s nekoliko njegovih obrana, narasla je energija i Hrvatska je počela hvatati priključak.

U završnici je Hrvatska izjednačila na 10:10 i na odmor otišla samo s golom zaostatka.

Na početku drugog poluvremena Danci su se lagano odvojili i Hrvatska je u nastavku susreta pokušavala doći do priključka.

Problem je bio što je proradio napad Danaca i na svaki pogodak Hrvatske, Danci su uzvraćali i bilo je teško tako igrati.

Ipak ukazala se prilika, imala je Hrvatska napade za minus jedan i hvatanje priključka, ali nije išlo. Danska je izdržala i odnijela pobjedu.