Atlético Madrid 3:2 Valencia
Valencia

Atletico izveo sulud preokret, Vrsaljku sat vremena

Matej Kačan • subota, 22.01.2022.

Sjajan završetak subote u La Ligi. Atletico Madrid gubio je 2:0 na poluvremenu, a 2:1 na ulasku u sudačku nadoknadu da bi na kraju svladao Valenciju...

Veliku pobjedu nakon sjajnog preokreta upisali su nogometaši madridskog Atletica u 22. kolu La Lige. Atletico je protiv Valencije kod kuće gubio 2:0 do 64. minute, ali je na kraju slavio s 3:2.

Prvo poluvrijeme potpuno je pripalo Valenciji, u 25. je prvi pogodak zabio Yunus Musah, dok je u završnici prvog dijela na 2:0 povisio Hugo Duro i čini se da gosti idu prema pobjedi.

Posebno je taj dojam pojačan nakon što je Valencia netaknute mreže izdržala prvih 18 minuta drugog dijela, ali onda kreće preokret. Matheus Cunha smanjio je u 64., ali mreže opet dugo miruju.

Na ulasku u nadoknadu Valencia ima 2:1, ali u prvoj minuti dodatka Luis Suarez puca iz sjajne šanse, vratar brani, ali odbija samo do Angela Corree koji izjednačava.

U trećoj minuti nadoknade kompletiran je veliki povratak i preokret, Mario Hermoso je taj heroj s pogotkom za 3:2.

Atletico je ovim slavljem upisao 36. bod i na četvrtom je mjestu s četiri boda manje od Betisa uz utakmicu manje. Valencia je u slabom nizu s tri poraza u posljednja četiri susreta i na devetom je mjestu.

Šime Vrsaljko krenuo je u prvih 11 Atletica na desnom boku i izašao je iz igre u 61. minuti.