Europsko prvenstvo 2022., skupina 2, 3. kolo, 23.01.2022, 15:30 h
Poljska 29:29 Rusija
Rusija

Rusi golom sa 16 metara sa zvukom sirene izbjegli poraz od Poljske

Branimir Korać • nedjelja, 23.01.2022.

Rusija i Poljska u trećem kolu u skupini 2 remizirali su 29:29 u pravoj drami s rijetko viđenim završetkom...

Poljaci su stigli do svog prvog boda u drugoj fazi natjecanja Europskog prvenstva, a mogu žaliti što nisu uzeli puni plijen. Rusi su protiv Španjolske sa zvukom sirene promašili sedmerac za remi, a ovaj put sa zvukom sirene zabili su sa 16 metara za bod.

Inače susret je bio pun preokreta s tim da su Rusi više vremena proveli u vodstvu. Nisu to ipak u potpunosti iskoristili, završnica je pripala Poljacima koji su imali veliku priliku za pobjedu.

Rusija je bolje otvorila utakmicu i odmah je pobjegla na 5:2 te se činilo da će bez većih problema riješiti Poljsku koja nije bila konkurentna u prva dva kola druge faze.

Nakon tog lošeg starta Poljska se ipak počela buditi i pet minuta prije odlaska na odmor preko Moryta došla je do poravnanja na 9:9 te na odmor čak odnijeti prednost 13:12.

U drugom dijelu Rusija je ponovno vratila prednost na svoju stranu da bi Poljska u zadnjih deset minuta uspjela ponovno povesti.

Završnica je bila dramatična, prvo je isključen izbornik Rusije Petković, Daszek je sjajnim udarcem tri sekunde prije kraja zabio za 29:28 i dok su Poljaci slavili, Rusi su tražili time-out.

Tako su im vraćene tri sekunde za zadnji napad u kojem se Kosorotov diže u skok šut i sa 16 metara pogađa u sam donji kut sa zvukom sirene za 29:29.

U poljskom sastavu Szymon Sicko zabio je osam golova, po šest su dodali Michal Daszek i Arkadiusz Moryto, a Mateusz Zembrzycki skupio je 11 obrana.

Kod Rusije vratari su potpuno podbacili i skupili su ukupno tri obrane, osam golova postigao je Kosorotov, a sedam Dmitrij Žitnikov.