Europsko prvenstvo 2022., skupina 2, 3. kolo, 23.01.2022, 20:30 h
Španjolska 23:27 Norveška
Norveška

Španjolski niz stao na Norveškoj, odluka o polufinalistima u posljednjem kolu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 23.01.2022.

U utakmici dana u skupini 2 sastali su se Španjolska i Norveška, a Norvežani su upisali pobjedu 27:23. Tako su prekinuli veliki niz Španjolaca i posve otvorili borbu za polufinale...

Rukometaši Norveške zaustavili su španjolski niz od 17 uzastopnih utakmica bez poraza i nakon što je u ranijem terminu Švedska svladala Njemačku, na vrhu skupine 2, a ususret odlučujućem kolu, nalaze se tri sastava.

Osim ako se ne dogodi najveće iznenađenje Prvenstva i Poljska svlada Riberinu vrstu, o drugom će putniku odlučivati skandinavski dvoboj između Norvežana i Šveđana.

Što se večerašnjeg susreta tiče, Španjolci su tek u početnim minutama držali pogodak, odnosno dva prednosti. Jednom kada je Norveška stigla u pozitivu nije je ispuštala te se na kraju zaustavila na 27:23. Može se reći da je dirigirala susretom onako kako to inače rade španjolski reprezentativci.

Izabranici Christiana Bergea na odmoru su otišli sa zalihom od tri pogotka, a sve dobro što su po povratku na teren Španjolci napravili, a rezultiralo je dolaskom na korak do egala u 41. minuti, ubrzo su prosuli zahvaljujući 11 minuta bez vlastitog pogotka.

Kada je već bilo jasno da će španjolski sastav upisati svoj prvi poraz na Euru, glavna zadaća ostala im je izgubiti sa što manjom razlikom, ali par obrana Saeverasa u pravo vrijeme, i na kraju se nisu uspjeli približiti na manje od -4.

Za igrača susreta proglašen je Sebastian Barthold, autor šest zgoditaka, a toliko se puta u listu strijelaca upisao i Maqueda na drugoj strani.