Zvezda u posljednjim trenucima iščupala pobjedu u Ljubljani i odvojila se na vrhu

Matej Kačan • ponedjeljak, 24.01.2022.

Veliki dvoboj gornjeg doma ABA lige odigran je u Ljubljani u sklopu 17. kola, a tijesno je pobjedu odnijela vodeća Crvena zvezda...

Košarkaši Crvene zvezde nakon 17. su kola ABA lige odvojeni na vrhu s dva poraza manje od ljutog rivala Partizana te Budućnosti. Nakon što je Partizan poražen od Mege, Zvezda je za dlaku izbjegla istu sudbinu kod Cedevita Olimpije.

Bio je to jako izjednačen dvoboj gdje vodstvo nijedne ekipe nije prelazilo jednoznamenkastu granicu, a najveće serije bile su šest, odnosno 7:0. Cedevita Olimpija svoje je vodstvo od devet razlike dostigla u prvoj dionici, ali ga je u završnici iste i ispustila.

U egalu se igralo od tad praktički do kraja, Zvezda je sredinom treće povela sa sedam razlike, ali sjajni Jaka Blažič držao je svoje na životu. Činilo se da je Cedevita jako blizu pobjedi kad su Yogi Ferrell i Ejim serijom od 6:0 napokon preokrenuli minimalno vodstvo Zvezde.

Potom Ferrell i Alen Omić dižu i do pet razlike na ulasku u zadnjih dvije minute, ali do kraja domaćin zabija samo dva poena, a Nikola Ivanović i AJ Hollins s druge strane zabijaju dvije jako teške trice.

Ivanović je u posljednjoj minuti zabio dva bacanja za 83:82 i povratak vodstva Beograđanima, a posljednji napad Slovenaca promašio je Ferrell pa gosti slave svoju 14. pobjedu u sezoni ABA lige.

Hollins je vodio pobjednike s 18 poena, Nate Wolters dodao je 14, a Branko Lazić 11. Ivanović je bio heroj s pet ključnih poena, a imao je osam ukupno. Kod Cedevite je Blažič ostao na 21 poenu uz 11 skokova.