Europsko prvenstvo 2022., skupina 1, 3. kolo, 24.01.2022, 20:30 h
Crna Gora 27:36 Francuska
Francuska

Francuska upisala visoku pobjedu uoči za nju najvažnije utakmice Prvenstva

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 24.01.2022.

Francuska nije imala probglema s Crnom Gorom. Upisala je visoku pobjedu 36:27 i spremna je za veliki okršaj s Danskom. Za nju je vjerojatno do kraja Prvenstva svaka utakmica biti ili ne biti i igra joj samo pobjeda...

U posljednjem susretu dana snage su odmjerile reprezentacije Francuske i Crne Gore. Dvoboj u koji su francuski rukometaši ušli kao favoriti imala je koronavirus uvertiru. Tema dana je nastup Nikole Karabatića u prošlom kolu unatoč pozitivnom testu, a isto se ponovilo i ove večeri.

Dva su puta Crnogorci minimalno vodili tijekom prvih pola sata, a nakon -3 uspjeli su se vratiti na 11:11, no dva crvena kartona ipak su više uzdrmala njihov sastav pa se u nastavak ušlo s francuskih 16:12.

Što se spomenutih crvenih kartona tiče, prvo je na tribine poslan Vasko Ševaljević zbog prekršaja nad Karabatićem, a nekoliko minuta kasnije ista je sudbina zadesila i prvog francuskog vratara Gerarda za potpuno nepotrebnu i nesmotrenu reakciju daleko od svog gola.

Iako je to prvo poluvrijeme Simić branio na svojoj standardnoj razini te je skupio devet obrana, ulazak Pardina kao da je iznenadio Crnogorce pa im se realizacija svela na tek jedan pogodak u devet minuta i to s linije sedam metara.

A prema prikazanom u prvim minutama drugog dijela Crna Gora kao da je svoje strpljenje u napadu ostavila u svlačionici. Pogreška za pogreškom u napadu te nekoliko obrana Pardina, uključujući i pokušaj Miloša Vujovića sa sedam metara, i olimpijski je pobjednik u 45. minuti pobjegao na deset razlike.

Nakon toga nestala je i crnogorska obrana i susret je u konačnici završio s 36:27. U ovo uvjerljivo slavlje Dika Mem ugradio je sedam pogodaka iz 10 pokušaja, a identičan je učinak na drugoj strani imao i Miloš Vujović. Simić se zaustavio na 12 obrana dok je Pardin na kraju skinuo osam crnogorskih šuteva.

Francuska je upisala visoku pobjedu, ali morat će se još dobro oznojiti ako želi u polufinale, osim ako juoj Crnogorci ne pomognu. Naime ako se Island bodovno izjednači s Francuskom nakon zadnjeg kola, Francuska će završiti kao treća u skupini. To se može dogoditi ako Island pobijedi Crnu Goru, a Francuska izgubi od Danske što nije nimalo nerealan scenarij.