Europsko prvenstvo 2022., skupina 2, 4. kolo, 25.01.2022, 18:00 h
Njemačka 30:29 Rusija
Rusija

Njemačka pobjedom završava nastup na Europskom prvenstvu

Mihaela Bradovski • utorak, 25.01.2022.

Njemačka i Rusija završili su s nastupom na Europskom prvenstvu. Nijemci su slavili s 30:29 u susretu u kojem su i jedni i drugi htjeli pobjedom završiti nastup...

Uoči odlučujuće utakmice skupine 2 koja će dati drugog putnika u polufinale nakon Španjolske, snage su odmjerile Rusija i Njemačka. Iako ovaj susret nije imao posebnu rezultatsku važnost, i jedni i drugi u njega su ušli sa svojim posebnim motivima.

Njemačka je, unatoč svim problemima, željela kraj Prvenstva dočekati "na nogama" dok su ruski rukometaši htjeli osnažiti vrijednost svog prolaska u drugi krug. Dvoboj je na kraju završio rezultatom 30:29 za Njemačku.

Izabranici Alfreda Gislasona vodili su gotovo čitavim tijekom susreta, a onda je u posljednjih desetak minuta dvoboja djelovalo kao da polako ostaju bez snage. Rusija je preko Santalova u 52. minuti prvi puta dohvatila prednost, a onda je kroz igru pogodak za pogodak njemačku gurnula u poziciju da je ganja.

Najveću prednost njemački je sastav imao sredinom i na kraju prvog dijela, kada je na odmor otišao sa 16:12 i njegovo konačno, minimalno slavlje na kraju je i najpošteniji ishod.

Točku na i stavio je Patrick Zieker pogotkom nakon dvostrukog cepelina. Imala je Rusija na kraju priliku šutirati za podjelu bodova koja bi joj bila dovoljna da se u konačnom poretku nađe ispred današnjeg protivnika, ali je Kosorotov pogodio u blok.

A upravo je Kosorotov večeras postigao najviše zgoditaka, njih osam iz 14 pokušaja, dok se na drugoj strani šest puta u listu strijelaca upisao Johannes Golla.