Europsko prvenstvo 2022., skupina 2, 4. kolo, 25.01.2022, 20:30 h
Švedska 24:23 Norveška
Norveška

Sjajni Šveđani velikim preokretom u završnici izbacili Norvešku i ušli u polufinale!

Branimir Korać • utorak, 25.01.2022.

Izravna borba između Švedske i Norveške za mjesto u polufinalu Europskog prvenstva donijelo je sjajnu utakmicu i veliki preokret Šveđana u završnici. Slavili su s 24:23 i prošli u polufinale, a Norvežani idu u borbu za peto mjesto...

Veliki posao odradili su Šveđani koji su bili u jako teškoj situaciji, ali su na kraju ipak preokretom došli do pobjede protiv Norveške. U nekim trenucima susreta činilo se da Norvežani idu prema polufinalu, ali Šveđani su vjerovali do kraja i upisali pobjedu.

Jim Gottfridsson sjajno je vodio švedske napade, razbranio se Peter Johannesson, a Norvežani su postali nervozni i razlika se topila.

Prvi put Norvežani su se odvojili u završnici prvog poluvremena kada je stao švedski napad, a Sagosen i Reinkind povukli su Norvešku do 12:7.

U jednom trenutku u završnici prvog dijela Norveška je imala i šest golova prednosti, a na odmor je odnijela vodstvo 14:9.

U prvih 15 minuta drugog poluvremena malo po malo švedska je nagrizala norvešku prednost i golom Gottfridssona na polovici drugog poluvremena smanjila je na samo 17:18.

Odgovorili su Norvežani golovima Gulleruda i O'Sullivana, a pet minuta prije kraja Sagosen je povisio na 23:19. Kako je Norveškoj bio dovoljan i remi, u tom trenutku nije se činilo da bi Švedska mogla do čuda, ali uspjela je.

Uspjeli su Šveđani golovima Lagergrena, Chrintza, Gottfridssona i Wannea doći do poravnanja, a nakon što je Johannesson obranio pokušaj Sagosena, Švedska je u zadnju minutu ušla s napadom za vodstvo.

Nije ga baš najidealnije organizirala, Wanne je u jednom trenutku skoro ostao bez lopte, ali spasili su se Šveđani, Gottfridsson je dao na crtu za Bergendahla koji iznuđuje sedmerac na 15 sekundi do kraja. Loptu je uzeo Chrintz i mirno pogodio u gornji kut pokraj Bergeruda koji je skinuo čak četiri sedmerca u ovom susretu.

Berge je 11 sekundi prije kraja pozvao minutu odmora, a nakon nje odgovornost preuzima Sagosen koji puca s deset metara, ali lopta odlazi pokraj vratnice nakon čega kreće veliko švedsko slavlje.

Šest golova uz stopostotnu realizaciju kod Švedske je upisao Valter Chrintz, a Peter Johannesson je skupio devet obrana uz 50 posto uspješnosti. Kod Norveške Harald Reinkind također je imao šut 6/6, a Kristian Saeveraas upisao je deset obrana.