Europsko prvenstvo 2022., skupina 1, 4. kolo, 26.01.2022, 15:30 h
Crna Gora 24:34 Island
Island

Islanđani odradili svoj dio posla, sada čekaju pomoć Danske

Mihaela Bradovski • srijeda, 26.01.2022.

Island je upisao visoku pobjedu protiv Crne Gore 34:24 i tako se približio prolazu u polufinale Europskog prvenstva. Za ulazak među četiri treba pobjedu Danaca protiv Francuza...

Prvi korak prema eventualnom prolasku u polufinale Island je odradio na željeni način. Crna Gora svladana je dvoznamenkastom razlikom, a sada islandskim rukometašima ostaje čekati posljednji susret dana između Danske i Francuske.

Crnogorci se od Eura tako opraštaju uvjerljivim porazom, nakon susreta u kojem niti jednom nisu dohvatili barem izjednačenje, u kojem je vratar Simić bio ispod svoje dosadašnje razine i u kojoj je 15-ak minuta prije kraja Miloš Vujović zabio svoj 11. pogodak, od ukupno 16 svoje momčadi u tom trenutku.

Imali su Islanđani već u prvom dijelu +10, no na odmor se otišlo pri 17:8. Spomenuti Vujovićev pogodak u 43. minuti primaknuo je Crnu Goru na pet zaostatka, prethodilo je tome i par vezanih obrana Simića, no onda je prvi crnogorski vratar zaradio isključenje, Island je stigao do nekoliko lakih pogodaka te se ubrzo vratio na +8.

Do kraja je ostalo tek otvoreno pitanje s kolikom će razlikom Gudmundssona vrsta slaviti. U 34:24 pobjedi Omar Ingi Magnusson postigao je 11 pogodaka. Odličan je bio i Bjarki Mar Elisson sa stopostotnim učinkom 8/8. Hallgrímsson je zaustavio 10 crnogorskih šuteva dok su Simić i Matović zajedno skupili četiri obrane.