Europsko prvenstvo 2022., skupina 1, 4. kolo, 26.01.2022, 18:00 h, Budimpešta
Suci: Mirza Kurtagić, Mattias Wetterwik (Švedska)
28:28(15:13) Hrvatska
Hrvatska

Steins pet sekundi prije kraja donio Nizozemskoj bod protiv Hrvatske

Branimir Korać • srijeda, 26.01.2022.

U zadnjoj utakmici na ovom Europskom prvenstvu za Hrvatsku i Nizozemsku, ove reprezentacije remizirale su 28:28. Imala je Hrvatska šansu za pobjedu, ali Luc Steins pet sekundi prije kraja zabio je za remi...

UKUPNO2805/53

Hrvatska i Nizozemska u zanimljivom i neizvjesnom susretu remizirale su 28:28 za oproštaj od ovog Europskog prvenstva. Hrvatska je bila blizu pobjedi, 17 sekundi prije kraja povela je golom Lučina, ali pet sekundi prije sirene Luc Steins osigurava remi.

Vidjelo se kod jednih i drugih da su umorni iako su pružili sve od sebe i nisu odustajali. Nizozemci su griješili više nego inače, Hrvatska također, no do kraja se vodila velika bitka. Hrvatska je trebala visoku pobjedu kako bi završila na sedmom mjestu, ovako je remijem završila kao osma. Poraz bi je pak stavio iza Nizozemske i Crne Gore.

Hrvatska je krenula dobrom suradnjom s pivotima, konkretno Marinom Šipićem koji je postigao prva četiri hrvatska pogotka.

Reprezentacije su se mijenjale u vodstvima da bi Nizozemska uspjela malo se odvojiti nakon 20 minuta igre pogotkom Bobbyja Schagena za 11:9. Do odlaska na odmor održavali su Nizozemci vodstvo te su na odmor odnijeli vodstvo 15:13.

U drugom poluvremenu Hrvatska je zaigrala bolje, uhvatila priključak, ali trebala je pola poluvremena da uhvati priključak.

Serijom 4:0 na polovici drugog dijela povela je s 22:19, činilo se da bi mogla polako prelomiti utakmicu, ali Nizozemci se nisu predavali i vratili su se u egal.

U samoj završnici Tin Lučin je 17 sekundi prije kraja donio Hrvatskoj prednost 28:27, međutim Nizozemci odlaze u zadnji napad i brzi Luc Steins pogađa za poravnanje.

Sjajnu utakmicu odigrao je Ivan Martinović koji je s 12 postignutih golova bio prvo ime susreta.