Simon vrlo dobar u porazu u St. Peterburgu, Zvezda slavila u Pireju

Branimir Korać • četvrtak, 27.01.2022.

Odigran je dio utakmica 23. kola Eurolige, a pobjede su upisali Zenit i Barcelona kod kuće te iznenađujuće Crvena zvezda u Pireju...

Nakon neočekivanog poraza od Monaca, Zenit se vratio na pobjedničke staze. Upisao je pobjedu na svom parketu protiv Anadolu Efesa sa 76:67 čime su Turci nastavili s toplo-hladno igrama. Zenit je imao kontrolu nad susretom i zasluženo je slavio iako je Efes zaprijetio u završnici serijom 11:0, ali nije se uspio potpuno vratiti.

U domaćem sastavu Alex Poythress upisao je 21 poen uz devet skokova, a Jordan Mickey dodao je 15 poena i pet skokova. Kod gostiju Vasilije Micić završio je s 22 poena i šest skokova, ali i sedam izgubljenih lopti dok je Krunoslav Simon dodao 17 poena i tri skoka za 36 minuta.

Crvena zvezda prekinula je niz poraza velikom pobjedom u Pireju. Olympiakosu je toi treći uzastopni poraz i to još jedan u tijesnom i neizvjesnom dvoboju. Još dvije i pol minute prije kraja bilo je samo 67:68 na semaforu, ali White, Mitrović i Dobrić rade 6:0 i rješavaju pitanje pobjednika.

Ognjen Dobrić upisao je 14 poena, a Nikola Kalinić 12 uz pet skokova. Kod Olympiakosa Aleksandar Vezenkov ubacio je 20 poena uz osam skokova, a Kostas Sloukas dodao je 18 poena.

Barcelona je lako slavila protiv Asvela 84:71, a da je bilo potrebe, ta bi prednost bila i znatno viša. Cijelim tijekom susreta Barca je imala osjetnu prednost i mirno je dovršila posao.

Nicolas Laprovittola predvodio ju je s 20 poena, a Nikola Mirotić dodao je 16 poena i sedam skokova. Kod poraženih Youssoupha Fall ubacio je 20 poena uz sedam skokova, a Elie Okobo dodao je 17 poena i osam asistencija.