Afrički kup nacija 2022., nokaut faza, četvrtfinale, 29.01.2022, 17:00 h
Gambija 0:2 Kamerun
Kamerun

Sjajni Toko Ekambi poveo Kamerun do polufinala

Matej Kačan • subota, 29.01.2022.

Napadač Lyona Toko Ekambi povukao je svoj Kamerun do polufinala Kupa Nacija na domaćem terenu. Kamerun je s dva pogotka Ekambija svladao Gambiju u četvrtfinalu...

Nogometaši Kameruna prvi su polufinalist afričkog Kupa Nacija koji se održava upravo u njihovoj zemlji. Kamerun je u četvrtfinalu svladao Gambiju s 2:0 i čeka Maroko ili Egipat.

Domaćina je povukao na ovom turniru briljantni Toko Ekambi, jedna od dvije najveće zvijezde Kameruna i trenutno drugi strijelac čitavog turnira.

Napadač Lyona je zabio dva gola i sad je na pet pogodaka, jednom manje od svog reprezentativnog suigrača Vincenta Aboubakara.

U prvom poluvremenu golova nije bilo, a u drugom je Ekambi otvorio u 50. minuti glavom na ubačaj Collinsa Faija. Nije prošlo dugo, već sedam minuta kasnije Martin Hongla dodavanjem je upisao asist, a Ekambi zabija svoj drugi.

Do kraja golova nije bilo pa domaćin ide u polufinale, a u drugom susretu večeri susrest će se Burkina Faso i Tunis.