Cibona uzela veliku pobjedu u Zadru, Split lako protiv Šibenke

Branimir Korać • petak, 04.02.2022.

Cibona je upisala veliku pobjedu u gostima kod Zadra dok su na svom parketu uspješni bili Split i Vrijednosnice Osijek...

Gašper Okorn još uvijek ne zna za poraz otkako je stigao u Cibonu. Nova pobjeda upisana je u gostima kod Zadra, na uvijek teškom gostovanju, gdje su Cibosi slavili s 82:80.

Nije to bila posebno kvalitetna utakmica, posebno ne u prvom poluvremenu gdje je bilo dosta loših odluka, Zadar je bolje krenuo, ali Cibona se oporavila i u drugoj utakmici ušla u egal.

Cibosi su bolje krenuli u drugo poluvrijeme gdje su serijom 16:2 pobjegli na 50:40, Zadar je u tim trenucima izgledao dosta loše, ali Drežnjak i Junaković vratili su Zadar u utakmicu.

Na početku zadnje četvrtine Zadar je uspio izjednačiti na 57:57 nakon čega se Cibona ponovno odvaja i do kraja susreta više ne ispušta vodstvo.

U završnici se Zadar još jednom približio, Carter je tricom smanjio na minus tri, nakon toga Mateo Drežnjak promašuje oba bacanja i Zadar ima napad za poravnanje tricom, ali Carter ne ubacuje. Na drugoj strani Vildoza pogađa dva slobodna bacanja za 82:77 i tu je susret završen.

Cibonu su predvodili Amar Gegić sa 16 poena i pet skokova te s po 13 poena Danko Branković, Nathan Reuvers (deset skokova) i Jose Vildoza (šest asistencija). Kod Zadra po 23 poena upisali su Martin Junaković (pet asistencija) i Dario Drežnjak.

Split je imao vrlo lagan posao protiv Šibenke. Na Gripama je slavio s visokih 100:71 i nije dopustio nikakvu šansu za iznenađenje.

Odličnu utakmicu odigrao je Lovre Runjić s 26 poena i pet skokova dok je Maj Kovačevič dodao 20 poena (6/11 trica). Kod Šibenke Juraj Pleadin upisao je 18 poena uz deset skokova, a Bruno Rebić dodao je 14 poena i devet asistencija.

Nakon pobjede protiv Zadra, Alkar nije uspio doći do pobjede i u Osijeku. Vrijednosnice su odigrale kvalitetnu utakmicu i slavile su 90:78.

Marko Bošnjak predvodio je Vrijednosnice s 21 poenom, Đorđe Topolović dodao je 20 poena uz osam skokova dok je Makoi Anyiarbany ubilježio 17 poena uz devet skokova i deset asistencija. U sastavu Alkara Patrick McGlynn ubilježio je 18 poena uz šest asistencija.