Sosa asistirao u porazu od Jakića, Kramarićev Hoffenheim opet izgubio

Matej Kačan • subota, 05.02.2022.

Subotnji program u 21. kolu Bundeslige u prvom je terminu donio pet susreta, a aktivni su bili i hrvatski nogometaši od kojih je najbolji momčadski ishod upisao Kristijan Jakić...

Hrvatski dvoboj na Mercedes-Benz Areni u Stuttgartu pripao je gostujućem Kristijanu Jakiću i njegovom Eintrachtu, usprkos tome što se Borna Sosa upisao u asistente.

Nogometaši podrijetlom s balkanskog područja dominirali su ovim susretom, Ajdin Hrustić zabio je dva gola, Saša Kalajdžić jedan, a Sosa je upisao asistenciju u dvoboju od pet pogodaka.

Poveo je Eintracht vrlo rano, već u sedmoj minuti Evan N'Dicka pogađa nakon kornera i gosti vode, ali do poluvremena je izjednačio Waldemar Anton koji je došao do lopte nakon odbijanja po slobodnom udarcu.

U drugom dijelu slična priča, opet Eintracht vodi rano, u 47. minuti je pogodio Hrustić sjajnim udarcem s ruba 16 metara, a u 70. Sosa odlično ubacuje i Kalajdžić zabija. No, ima Hrustić još jedan gol u sebi, zabio ga je u 77. za pobjedu.

Jakić i Sosa igrali su po 90 minuta, a cijeli susret odigrao je i Andrej Kramarić za svoj Hoffenheim koji je poražen u dvoboju sredine na gostovanju kod Mainza.

Dugo su mreže mirovale, a onda je Mainz preko Lee Jae-Sunga i Niakhatea brzopotezno, u 79. i 83. minuti zabio dva pogotka i stigao do pobjede i dodatne sigurnosti na desetom mjestu. Trojac Leipzig, Hoffenheim, Eintracht na samo je jedan bod od Mainza.

Augsburg je nakratko pobjegao iz zone ispadanja, momčad s dna svladala je Union koji je dosad igrao odlično i u gornjem je domu. 2:0 i 21. bod za Augsburg donijeli su Gregoritsch i Hahn.

Taj je poraz Uniona odlično došao Kölnu koji je u direktnom dvoboju za europska mjesta kod kuće minimalno svladao Freiburg i došao na bod od petog, a dva od četvrtog mjesta. Pogodak vrijedan minimalne pobjede zabio je Anthony Modeste u 23. minuti.

Arminia Bielefeld nastavlja s jako dobrom formom i marljivim skupljanjem bodova, ovaj put remizirala je s Borussijom Mönchengladbach. U 1:1 remiju zabijali su Janni Serra i Alassane Plea.