Pobjede favorita u ABA ligi: Partizan bolji od Borca, Budućnost od Mornara

Matej Kačan • subota, 05.02.2022.

Subota u ABA ligi u 19. kolu donijela je dva susreta nacionalnih karaktera, onaj srpski između Partizana i Borca te crnogorski između Mornara i Budućnosti koji su pripali favoritima...

Nakon neočekivanog šamara protiv Mege, Partizan se uozbiljio i vratio pobjedama u ABA ligi te ih je ostvario dvije u nizu. 15. ukupno stigla je protiv Borca kod kuće sa 75:68, čime je prekinut niz od dvije pobjede momčadi iz Čačka.

Pokazali su se gosti vrlo žilavom ekipom, bili su dugo u egalu, a nisu se predali ni nakon treće dionice u kojoj se Partizan odvojio. No, ipak je individualna kvaliteta Beograđana uz sjajnu obranu bila previše za momčad iz donje polovice.

Partizan je zadržao prednost bez bajne igre, a najraspoloženiji u redovima pobjednika bio je Aleksa Avramović s 20 ubačaja i šest skokova, 13 poena i devet skokova imao je Zach LeDay, dok je kod Borca Nemanja Todorović zabio 13.

U crnogorskom dvoboju Budućnost je svladala Mornar, i to velikim preokretom u drugom djelu. Barani su u prvoj dionici imali sedam razlike, ali Budućnost u trećoj dionici zatvara prilaze košu, u cijelom drugom poluvremenu dopušta domaćinu samo 20 poena i juri do pobjede.

Završilo je 73:62 nakon 37:20 u drugom poluvremenu, a Petar Popović i Willie Reed su s po 16 poena vodili pobjednike. 13 je dodao Kendrick Perry, dok je Nemanja Gordić svojoj bivšoj ekipi zabio 11 poena uz osam asistencija.