Tottenham deklasirao Brighton, Southampton prošao u produžetku

Matej Kačan • subota, 05.02.2022.

Još tri susreta odigrana su u subotu u šesnaestini finala FA Kupa, a dalje su prošli članovi Premier lige Southampton te Tottenham...

Premda su igrali protiv drugoligaša Coventryja, nogometaši Southamptona pokazali su da nije toliko velika razlika u tim razinama nogometa, pogotovo u kup natjecanjima gdje je sve moguće u jednoj utakmici.

Sveci su se ipak spasili u produžetku susreta nakon što je regularni dio završio s 1:1. Poveo je Coventry u 22. minuti preko Viktora Gyokeresa, dok je izjednačio Stuart Armstrong u 63. minuti.

Pogodaka nije bilo do kraja regularnog dijela, a u produžetku je pobjedu Southamptonu i prolaz donio Walker-Peters u 112. minuti.

Od premierligaša prošao je i Tottenham koji je svladao Brighton kod kuće. Harry Kane usmjerio je Spurse na pravi kurs u 13. minuti, do poluvremena se vodstvo poduplalo autogolom Brightonovog Marcha.

Kane je stigao postići još jedan pogodak, onaj u 66. minuti koji je riješio sve dileme i ubio nade Brightona koje su se pojavile pogotkom Bissoume za 2:1.

Prolaz je ostvario i Luton koji je u gostima svladao Cambridge United s 3:0. Zabijali su Burke, Mendes Gomes i Muskwe.