Atalanta 1:2 Cagliari
Cagliari

Veliki kiks Atalante, Cagliari nosi sva tri boda iz Bergama

Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.02.2022.

U prvom nedjeljnom susretu 24. kola Serie A Atalanta je ugostila Cagliari i upisala je neočekivani poraz 2:1...

Atalanta je upisala neočekivani domaći poraz i tako si kompromitirala poziciju na ljestvici gdje je može prestići Juventus koji večeras igra svoj susret 24. kola.

U Bergamu je gostovao Cagliari i odnio pobjedu 2:1 u susretu u kojem Atalanta jednostavno nije izgledala dobro, a dodatno se uvela u probleme kada je ostala s igračem manje početkom drugog poluvremena.

U prvom poluvremenu Atalanta je bila bolja, ali nije uspjela doći do pogotka, na odmor se otišlo rezultatom 0:0 iako niti tu Atalanta nije izgledala kvalitetno kao inače.

Odmah na početku drugog poluvremena Cagliari je stigao do vodstva, nakon ubačaja Dalberta, Gaston Pereiro pogodio je za vodstvo.

Dvije minute kasnije nakon pogreške domaćina Deiola je krenuo sam prema golu, Musso je istrčao i napravio prekršaj izvan 16 metara i zaradio crveni karton.

I s igračem manje Atalanta je izjednačila preko Josea Palomina, ali vrlo brzo Cagliari se vraća u vodstvo novim pogotkom Pereira.

Do kraja susreta promjena više nije bilo, Atalanta nije imala svoj dan i nije se mogla još jednom vratiti u utakmicu.

Mario Pašalić igrao je do 54. minute golom Rossija.