Majer krasno asistirao u pobjedi Rennesa, PSG do vrha napunio Grbićevu mrežu

Branimir Korać • nedjelja, 06.02.2022.

Francuzi su odradili susrete 23. kola Ligue 1, a u najzanimljivijem susretu kola PSG je pregazio u gostima Lille s čak 5:1...

Više se očekivalo od Lillea u dvoboju protiv PSG-a, međutim domaćin nije imao svoj dan. Puno toga išlo je krivim smjerom i Parižani su lakoćom napunili Lilleovu mrežu.

Već u desetoj minuti obrana Lillea loše je reagirala što je kaznio Danilo i doveo PSG u rano vodstvo.

U 28. minuti Lille je stigao do poravnanja, Hatem Ben Arfa je ubacio, a Sven Botman pogodio je za 1:1.

Međutim već četiri minute kasnije Leo Messi ubacio je iz kornera, a Presnel Kimpembe zabija za novo vodstvo, a Messi prije odmora krasno pogađa s ruba 16 metara za 3:1.

Golijada se nastavila i u drugom poluvremenu gdje je prvo Danilo nakon asistencije Leandra Paredesa došao do svog drugog pogotka, a točku na i stavio je Kylian Mbappe.

Ivo Grbić odradio je cijelu utakmicu kod domaćina dok je Domagoj Bradarić 20 minuta prije kraja zamijenio Weaha.

86 minuta odigrao je Lovro Majer u 2:0 pobjedi Rennesa protiv Bresta i istaknuo se krasnom asistencijom u 20. minuti za vodstvo. Dobio je loptu u 16 metara, a onda ju je krasno podignuo i ubacio u prostor gdje je natrčavao Laborde koji je lakoćom zabio.