Zubac se vratio u porazu Clippersa, nastavlja se slobodni pad Netsa

Branimir Korać • ponedjeljak, 07.02.2022.

Bogat nedjeljni program u NBA ligi donio je osam utakmica, a Los Angeles Clippersi s Ivicom Zupcem upisali su domaći poraz protiv Milwaukee Bucksa...

Milwaukee Bucksi odnijeli su pobjedu iz Los Angelesa gdje su svladali Clipperse sa 137:113 i domaćina vratili u negativan omjer. Bilo je zanimljivo do treće dionice u kojoj su gosti napravili 19:3 na krilima Pata Connaughtona (četiri trice u toj seriji) nakon čega nije bilo dvojbe oko pobjednika.

Ivica Zubac vratio se nakon što je propustio posljednje dvije utakmice, odigrao je 19 minuta i za to vrijeme je upisao deset poena (3/5 za dva, 4/4 slobodna) uz pet skokova.

Kod Bucksa sjajnu utakmicu odigrali su Giannis Antetokounmpo s 28 poena i deset skokova, Jrue Holiday s 27 poena i 13 asistencija te Bobby Portis s 24 poena i 11 skokova.

Kod Clippersa u debiju nakon tradea s Portlandom Norman Powell ubacio je 28 poena dok je Marcus Morris dodao 20 poena i osam skokova.

Nakon ozljede Minnesoti se vratio D'Angelo Russell i Timberwolvesi su sa svim svojim zvijezdama odradili dobru utakmicu protiv Pistonsa. U prvom poluvremenu Pistonsi su se odlično držali, ali u nastavku je Minnesota ipak bila bolja i slavila je s dvoznamenkastom razlikom.

Karl-Anthony Towns upisao je 24 poena i 12 skokova, Russell je dodao 22 poena i osam asistencija, a Malik Beasley s klupe 20 poena uz devet skokova. Kod Pistonsa Saddiq Bey završio je s 24 poena i osam skokova.

Vrlo zanimljiv dvoboj odigran je u Chicagu gdje su Bullsi ugostili Philadelphiju. Sixersi su deseti put zaredom svladali Bullse, a u napadačkoj borbi Joel Embiid ostao je pet poena iza DeMara DeRozana, ali Sixersi su bili ti koji su slavili.

Embiid je upisao 40 poena uz deset skokova, a pratio ga je Tobias Harris s 23 poena i osam skokova. Kod poraženih DeRozan je imao sjajnu utakmicu s 45 poena, devet skokova i sedam asistencija, a Nikola Vučević dodao je 23 poena i sedam skokova.

Nakon tri napadački jako loše četvrtine, Cavaliersi su eksplodirali u zadnjoj i dobili je s 37:17 te na kraju upisali pobjedu 98:85 protiv Pacersa. Imali su užasno otvaranje utakmice, prvu dionicu izgubili su 27:12, ali uspjeli su se oporaviti.

Cedi Osman predvodio ih je s 22 poena, a po 15 su dodali Jarrett Allen (17 skokova) i Rajon Rondo (12 asistencija). Kod Pacersa Chris Duarte upisao je 22 poena i pet skokova.

Iako su Luka Dončić i Jalen Brunson imali problema s osobnim pogreškama, Dallas Mavericksi su svejedno stigli do pobjede protiv Atlanta Hawksa. U završnici nisu dopustili Hawksima da im zaprijete i slavili su sa 103:94.

Po 22 poena upisali su Reggie Bullock i Brunson dok je Dončić upisao 18 poena, deset skokova i 11 asistencija. Kod Hawksa John Collins završio je s 22 poena i 18 skokova.

Slobodni pad Netsa se nastavlja te je upisan osmi uzastopni poraz. Ovaj put bili su bez šanse u Denveru gdje su Nuggetsi visoko slavili sa 124:104 uz još jednu sjajnu partiju Nikole Jokića.

Jokić je upisao 27 poena, 12 skokova i deset asistencija, a Will Barton pratio ga je s 21 poenom. Kod poraženih Kyrie Irving imao je 27 poena i 11 asistencija.

Celticsi su se prošetali Orlandom i visoko slavili sa 116:83 uz 26 poena i pet skokova Jaylena Browna.