Marseille visokim porazom u Nici ostao bez četvrtfinala Kupa

Branimir Korać • četvrtak, 10.02.2022.

Nice i Versailles izborili su prolaz u polufinale Francuskog kupa. Nice je bila bolja od Marseillea, a Versailles je eliminirao Bergerac...

Još dva sudionika polufinala Francuskog kupa poznata su nakon jučerašnjih dvoboja. Nice je u zvučnom srazu protiv Marseillesa upisala visoku pobjedu 4:1 dok je u niželigaškom srazu Versailles slavio nakon penala protiv Bergeraca.

Marseille je već u trećoj minuti u Nici poveo autogolom Melvina Barda, ali već nakon pola sata igre Nice je imala prednost na svojoj strani. Amine Gouiri je izjednačio, a Justin Kluivert zabio za preokret.

U prvih 15 minuta drugog dijela prvo je Kluivert zabio treći gol, a zatim Andy Delort postavio konačnih 4:1.

Duje Ćaleta-Car kod gostiju je igrao do 86. minute kada ga je zamijenio Pol Lirola.