Peti nositelj zaustavljen u Buenos Airesu, prvi i treći idu dalje

Branimir Korać • četvrtak, 10.02.2022.

Odigrani su susreti drugog kola na ATP turniru u Buenos Airesu gdje je s nastupom završio petopostavljeni Dušan Lajović...

Španjolski veteran Fernando Verdasco upisao je pobjedu u tijesnom meču protiv Brazilca Thiaga Monteira. Vodila se velika borba, a meč je prelomljen u završnici trećeg seta kada Verdasco kod 5:5 dolazi do 15:40, radi break i nakon toga odlazi do pobjede.

Prvi nositelj Casper Ruud upisao je očekivanu pobjedu protiv Roberta Carballesa Baene. Ruud je u prvom setu bio u zaostatku od jednog breaka, no na vrijeme se vratio i kasnije dominirao dvobojem.

Dušan Lajović propustio je veliku priliku protiv domaćeg igrača Federica Corije. Lajović je ima u drugom setu 5:3 i servis za meč, ali Coria se uspio izvući, izboriti treći set i tamo potpunom kontrolom doći do pobjede.

Rezultatski najuvjerljiviji bio je Lorenzo Sonego koji je s dva puta po 6:3 svladao Sebastiana Baeza. Međutim za tu pobjedu utrošio je skoro dva sata u meču s po 11 break lopti na svakoj strani.