Ostali sportovi

Amerikanke prve polufinalistice olimpijskog turnira hokejašica

HINA, Mihaela Bradovski • petak, 11.02.2022.

Američke hokejašice, braniteljice naslova olimpijskih pobjednica iz Pjongčanga, prva su ekipa koja je izborila nastup u polufinalu turnira na ZOI u Pekingu, gdje su u četvrtfinalu s 4:1 (0:0, 1:1, 3:0) svladale reprezentaciju Češke.

Čehinje su povele pogotkom Pejzlove u 25. minuti, a samo 48 sekundi poslije izjednačila je Knight. Amerikanke su do vodstva stigle u 47. minuti kad je pak u mrežu poslala Stecklein, a plasman u polufinale su zapečatile u završnici utakmice, golovima Harmon u 57. minuti i Coyne Schofield koja je za konačnih 4:1 poslala pločicu u nebranjenu mrežu šest sekundi prije kraja.

U petak je na rasporedu još jedan četvrtfinalni dvoboj u kojem će reprezentacija Kanade igrati protiv Švedske, a utakmica će započeti u 14:10 sati.

U subotu će biti odigrana preostala dva četvrtfinala: Rusija - Švicarska (5:10 sati) i Finska - Japan (9:40).