Sevilla 2:0 Elche
Elche

Sevilla uoči Dinama prekinula niz utakmica bez pobjede

Branimir Korać • petak, 11.02.2022.

Pred Sevillom je sljedeći tjedan prvi dvoboj šesnaestine finala Europske lige protiv Dinama, a neposredno uoči tog susreta vratila se na pobjedničke staze slavljem protiv Elchea...

U zadnja četiri susreta Sevilla nije znala za pobjedu. Sve je krenulo onim 2:1 porazom u Kupu kralja u kojem je bilo puno tenzija, a gradski rival Real Betis prošao dalje. Nakon toga uslijedila su tri prvenstvena remija protiv Valencije, Celte i Osasune da bi sada Sevilla napokon slavila.

Ugostila je na svom travnjaku Elche, vrlo neugodnu momčad koja je za razliku od Seville bila u boljem izdanju uoči ovog susreta. Dva puta je s madridskim Realom u kratko vrijeme odigrala egal utakmice, u Kupu ispala tek u produžecima, a nakon toga do sudačke nadoknade na Santiago Bernabeuu imala sva tri boda u džepu.

Ovdje je Sevilla ipak bila bolja, a oba pogotka u pobjedi 2:0 postigao je u zadnjih 20 minuta.

Crni niz prekinuo je Dinamov dobar poznanik iz dvoboja s Atalantom, Papu Gomez, koji je doveo Sevillu u vodstvo u 70. minuti da bi pet minuta kasnije Rafa Mir zabio za konačnih 2:0.

Ivan Rakitić igrao je do 92. minute kada ga je kao taktičku izmjenu zamijenio Oliver Torres.