Napoli i Inter remizirali na veselje Milana, Lazio uvjerljiv protiv Bologne

Matej Kačan • subota, 12.02.2022.

Vodeći Inter uspio je uzeti bod kod drugoplasiranog Napolija u derbiju 25. kola Serie A, ali se tom rezultatu najviše veseli Milan koji može preuzeti vrh...

Središnji susret 25. kola Serie A odigran je u Napulju gdje je vodeći Inter gostovao kod drugoplasiranog Napolija, ali se nakon ovog remija veseli Milan koji pobjedom u nedjelju može skočiti na vrh.

Rano su stvari krenule po zlu za aktualne prvake, već u petoj minuti De Vrij je u kaznenom prostoru srušio Victora Osimhena. Sudac je na prvu ostao tih, ali se javio VAR.

Pregledom snimke utvrđena je najstroža kazna koju je u pogodak pretvorio Lorenzo Insigne. Mogao je Napoli do poluvremena udvostručiti vodstvo, ali je Piotr Zielinski pogodio stativu.

Zato je početkom drugog dijela Inter poveo, Edin Džeko dočekao je loptu nakon odbijanca i greške domaće obrane te je sjajnim volejem iz blizine pogodio silovito od grede pa u mrežu.

Do kraja pogodaka nije bilo, Inter je bio nešto bolji u nastavku, ali na kraju 1:1. Ivan Perišić i Marcelo Brozović odigrali su po 90 minuta.

Inter sad ima 54 boda na vrhu, slijedi Napoli s 53 te Milan koji ima 52 i u nedjelju igra sa Sampdorijom. U ranijem susretu Lazio je deklasirao Bolognu i učvrstio se na šestom mjestu.

Mattia Zaccagni pogađao je dvaput, a Ciro Immobile jednom s bijele točke u 3:0 slavlju Rimljana za koje je Toma Bašić ušao u igru u 82. minuti.