Cedevita Junior lako promarširala Zabokom i zasjela na vrh

Matej Kačan • subota, 12.02.2022.

U jedinom subotnjem susretu 21. kola HT Premijer lige drame nije bilo. Cedevita Junior suvereno je odradila gostovanje kod Zaboka te se popela na prvo mjesto...

Košarkaši Cedevite Junior nova su vodeća momčad HT Premijer lige, barem kad se gledaju bodovi. Iako Split ima poraz manje, Cedevita Junior je s omjerom 15-4 zbog dvije utakmice više trenutno vodeća.

Pobjedu za vrh i preskakanje Zadra i Gorice Cedevita je upisala na gostovanju kod Zaboka kojem ovim porazom polako bježi to šesto mjesto na kojem je Škrljevo koje će vjerojatno igrati Ligu za prvaka.

Igrači Damira Mulaomerovića uglavnom su cijelo vrijeme imali vodstvo koje su postupno povećavali, a posebno dobar posao odradili su u drugom poluvremenu kad su domaćinu dopustili samo 29 poena.

Napravljen je 21 poen viška u drugih 20 minuta, a s obzirom na to da je i u prvom poluvremenu Cedevita bila bolji suparnik, to na kraju znači 98:65 i uvjerljivu pobjedu zagrebačke momčadi.

Pobjednike je s po 21 poenom vodio dvojac Matej Bošnjak-Emir Šabić, a prvi je imao i osam skokova. Kod Zaboka je prvo ime bio Antonio Črnjević sa 17 poena uz pet skokova i četiri dodavanja.

Cedevita sad ima tri pobjede u nizu, a četvrtu će tražiti protiv Škrljeva. Zabok pak ide na VROS.