Ostali sportovi

Bolšunov vodio Ruse do zlata u štafeti 4x10 km

HINA, Matej Kačan • nedjelja, 13.02.2022.

Ruska muška štafeta uzela je zlato u skijaškom trčanju na 4x10 km na ZOI u Pekingu. Rusi su predvođeni Aleksanderom Bolšunovom slavili ispred Norveške i Francuske...

Ruska štafeta je u nedjelju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu osvojila zlato na 4x10 km, dok su Norvežani osvojili srebro, a Francuzi broncu.

Rusi su već u prvoj izmjeni prešli u vodstvo, Aleksej Červotkin je stvorio prednost od 12 sekundi, a Aleksander Bolšunov, kojem je ovo drugo zlato u Pekingu, tu je prednost samo povećavao.

U zadnju izmjenu je Rus Sergej Ustiugov ušao s preko 50 sekundi prednosti ispred Norvežanina Johannesa Klaeba, olimpijskog pobjednika iz Pjongčanga 2018. Klaebo se pred kraj utrke morao oduprijeti napadu Francuza Mauricea Montificata. Na kraju je Klaebo prošao kao drugi kroz cilj sa zaostatkom od minutu i sedam sekundi, a Montificat kao treći s devet sekundi zaostatka za njim.

To je treća medalja za Klaeboa u Pekingu nakon što je osvojio zlato u sprintu i broncu na 15 km klasično.