EHF Europska liga žene, Skupina A, 5. kolo, 13.02.2022, 14:00 h
Lokomotiva 25:40 Sola

Norvežanke već u prvom poluvremenu pregazile Lokomotivu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 13.02.2022.

U susretu petog kola EHF Europske lige Lokomotiva je u dvojci Doma sportova upisala visok poraz od norveške Sole 40:25. Sve je riješeno već u prvom poluvremenu...

Stopostotna norveška Sola gostovala je kod Lokomotive koja nema niti bod i tako je ostalo i nakon ovog susreta. Norvežanke su se potvrdile prejakim protivnicama, visoko su slavile 40:25, a već u prvih 30 minuta razbile su Lokomotivu i otvorile vrata pobjede.

Lokomotiva je postigla prvi pogodak na susretu, Tena Petika zabila je za 1:0, ali već u 14. minuti pogleda na semafor bio je poražavajući. Naime Sola je ogromnom serijom pobjegla na čak 12:2 i bilo je jasno tko će slaviti već tada.

Može se reći kako je susret već u tih prvih 15 minuta riješen i kasnije je bilo odrađivanje posla. Lokomotiva je pokušavala umanjiti poraz, a Sola je držala prednost pa čak i povećavala razliku.

Najveću prednost Norvežanke su imale u 56. minuti kada su vodile 39:23, a završilo je 40:25 za Solu.

Pobjednice su predvodile Maja Magnussen s osam golova i Kristina Sirum Novak sa šest. Kod Lokomotive Petika je postigla šest pogodaka.