Bez iznenađenja u Dubaiju, Krejčikova i Swiatek dalje u dva seta

Matej Kačan • ponedjeljak, 14.02.2022.

U ponedjeljak je započeo i prestižni WTA turnir u Dubaiju, a u prvih pet mečeva nije bilo mnogo iznenađenja. Dalje su sigurno prošle nositeljice Barbora Krejčikova i Iga Swiatek...

Češka tenisačica, druga nositeljica turnira u Dubaiju Barbora Krejčikova nije imala velikih problema na startu turnira. Čehinja je u dva seta svladala Francuskinju s pozivnicom Carolinom Garcijom.

Francuskinja je pružala dobar otpor, ali je Krejčikova bila bolja tijekom cijelog meča i u ključnim trenucima. Prvi set riješila je breakom za 3:2, što je i obranila do kraja, a u drugom je dvaput imala break viška.

No, Garcia se vraća i na 1:1 i na 5:5 te je ušla u tie-break, ali je tamo ostala bez poena pa druga nositeljica ide dalje u dva seta. U drugo kolo će i šesta nositeljica Iga Swiatek.

Ona je Ruskinju Dariju Kasatkinu ispratila s terena za sat i sedam minuta, dala joj je samo tri seta sa 6:1 i 6:2.

U američkom dvoboju koji je trebao biti podjednak, Jessica Pegula bila je bolja od Cori Gauff. U svakom setu bilo je dosta opasnosti na servisu i izgubljenih servis gemova, a Pegula je u oba imala po break viška za 6:4 i 6:4.

Vrlo uvjerljiva je bila Petra Kvitova. 25. igračica svijeta igrala je protiv tek četiri mjesta slabije plasirane Camile Giorgi, ali joj je dopustila samo dva gema sa 6:2 i 6:0.

Simona Halep također je posao odradila u dva seta, sa 6:2 i 6:4 bolja je bila od Alison Riske za sat i 12 minuta.