Borac svladao SC Derby i odvojio se od Zadra na tablici

Matej Kačan • ponedjeljak, 14.02.2022.

Košarkaši Borca iz Čačka došli su do sedme pobjede u 20. kolu ABA lige te su se odvojili od Zadra i vjerojatno riješili i pitanje ostanka...

20. kolo ABA lige zaključeno je u Čačku dvobojem donje polovice tablice između Borca i SC Derbyja, a domaćin je pobjedom 89:80 došao do sedmog slavlja, odvojio se od Zadra i vjerojatno osigurao pitanje ostanka.

Borac je gotovo čitav susret proveo u vodstvu, sjajno je odigrao kraj prve dionice i početak druge, ali SC serijom pred kraj prvog dijela pretvara minus sedam u plus pet na poluvremenu i 43:38.

No, Borac je odlično otvorio drugo poluvrijeme, brzo je napravio seriju 14:2 i poveo s 52:45 nakon četiri minute igre. Do kraja više nije domaćin ispustio vodstvo, Derby se pokušao vratiti u nekoliko navrata, alai Borac je iskontrolirao.

Sjajno je Čačane služila trica od čak 15/37, kao i napadački skok kojih je skupljeno 12. Hunter Hale vodio je Borac s 18 ubačaja, pet skokova i šest dodavanja, dok je Bojan Tomašević zabio 14.

Eric Neal kod Derbyja je upisao 18 poena, po 12 su dodali Magee i Edwards. Hrvatski mladi centar Zvonimir Ivišić ubacio je šest poena uz sedam skokova. Brat mu Tomislav imao je pet poena i tri skoka.

SC je ostao na osam pobjeda, gdje su i Mega i Cibona uz utakmicu manje. Borac ima sedam pobjeda i 11 poraza, kao i Mornar, a Zadar je na 6-12. Po tri pobjede imaju Split i Krka.