Kriza Sonika sve dublja, Furnir slavio u derbiju začelja u Jazinama

Matej Kačan • ponedjeljak, 14.02.2022.

Košarkaši Sonik Puntamike nastavili su svoj loš niz poraza i našli su se na samom dnu HT Premijer lige nakon poraza od Furnira u Jazinama...

21. kolo HT Premijer lige donijelo je derbi začelja momčadi koje su u susret ušle s po pet pobjeda. Košarkaši Furnira napravili su velik posao prema ostanku i svladali su Sonik u Jazinama.

Zadrani su u ogromnoj krizi, za pobjedu ne znaju od prosinca i ova je utakmica od strane novog/starog trenera Hrvoja Vlašića naznačena kao ključna, ali opet je upisan poraz.

Iako je Sonik krenuo bolje i imao pet poena viška u prvoj dionici, očajna obrana u drugoj i trećoj dopustila je Furniru 44 poena u tih 20 minuta i preokret u korist gostiju.

Nervoza u četvrtoj i velik ulog malo su "pritegli" ruke pa je sveukupno u tih deset minuta palo 25 poena, a Furnir je u tom razdoblju uspio zadržati vodstvo i doći do 67:63 i vitalne pobjede.

Ključni pojedinci u pobjedi kluba iz Dubrave bili su Mateo Vidović s 19 poena, Kenan Karahodžić sa 17 poena i devet skokova te Filip Krajina s 13 ubačaja.

Kod Sonika, kao i obično, usamljen s 20 poena bio je Ivan Vučić koji je imao i sedam skokova, dok su dvoznamenkasti bili tek još Dino Palčić (11) i Marino Šarlija (10).

Slijedi pauza za Kup Krešimir Ćosić i reprezentacije, a nakon toga Furnir igra sa Zabokom, dok Sonik ima gradski dvoboj protiv Zadra.