Marin Čilić i drugi put bolji od Nizozemca te osigurao četvrtfinale u Dohi

Branimir Korać • srijeda, 16.02.2022.

Marin Čilić dobro je krenuo na ATP turniru u Dohi. U drugom kolu nadigrao je Botica van de Zandschulpa u dva seta...

Marin Čilić igrat će u četvrtfinalu turnira u Dohi. Prvi protivnik bio mu je Botic van de Zandschulp kojeg je svladao u dva seta. Bio im je to drugi međusobni dvoboj i druga pobjeda Čilića, ponovno u dva seta.

Čilić je još jednom potvrdio kako je bolji igrač od Nizozemca, a u drugom setu napravio je veliki preokret koji mu je osigurao pobjedu.

U prvom setu Marin je napravio break kod 4:3 i došao do servisa za meč. Tu je bilo manjih problema, ali uspio je set privesti kraju sa 6:3.

Nizozemac je odmah na startu drugog seta došao do break i poveo s 3:0, a prednost je održavao do servisa za set. Kod 5:3 Čilić dolazi do 0:40, oduzima Nizozemcu servis i to ponavlja i kod 5:5. Na servisu za meč ovaj put nije bilo problema i izborio je prolaz.

Čilić će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz meča između Karena Hačanova i Emila Ruusuvuorija.