Bautista Agut za reprizu prošlogodišnjeg finala u Dohi

Mihaela Bradovski • petak, 18.02.2022.

I ove godine u finalu turnira u Dohi igrat će Roberto Bautista Agut i Nikoloz Basilašvili. Gruzijac je ranije izborio finale, a nakon njega to je napravio i Španjolac...

Prošle godine u Dohi je Nikoloz Basilašvili u finalu bio bolji od Roberta Bautiste Aguta sa 7:6, 6:2, a ove godine Španjolac je dobio priliku za uzvrat. Još jednom se u finalu sastaju ova dva protivnika.

Bautista Agut slijedio je Basilašvilija u finale pobjedom protiv Karena Hačanova nakon velike borbe u tri seta.

Hačanov je odlično otvorio meč i dobio prvi set sa 6:2 da bi Bautista Agut odgovorio sa 6:3. U trećem setu nije bilo breakova sve do 5:5 kada Španjolac oduzima servis Hačanovu i odlazi do pobjede.

Bautisti Agutu ovo je 19. finale u karijeri i prvi nakon godinu dana i turnira upravo u Dohi.

ATP Doha, polufinale Roberto Bautista Agut (Španjolska, 2) - Karen Hačanov (Rusija, 6) 2:6, 6:3, 7:5