Kramarić zabio za preokret Hoffenheima i tri boda u Wolfsburgu

Branimir Korać • subota, 19.02.2022.

U ranijem terminu odigrana su četiri susreta 23. kola Bundeslige, u akciji je bio i Andrej Kramarkić koji je postigao pobjednički pogodak na gostovanju u Wolfsburgu...

Hoffenheim se vratio pobjedničkim navikama. Nakon tri vezana poraza, u prošlom kolu napokon je slavio i to 2:0 protiv Arminije da bi danas ponovno došao do pobjede, u gostima kod Wolfsburga s 2:1.

Nije dobro krenuo i domaćin je prvi stigao do pogotka, u 36. minuti Jonas Wind poslao je loptu u mrežu Hoffenheima.

Sve do zadnjih 20 minuta Hoffenheim je bio u minusu, a onda je stigao do preokreta. Prvo je u 74. minuti Bruun Larsen zabio za poravnanje, a onda je Andrej Kramarić iz blizine nakon ubačaja na peterac u 78. minuti pogodio za konačnih 2:1.

Kramarić je igrao svih 90 minuta.

Očekivanu pobjedu upisao je Freiburg u gostma kod Augsburga, pokazao je još jednom kako s pravom nosi titulu iznenađenja sezone.

Do pobjede su ga predvodili Nils Petersen i Nico Schlotterbeck koji su zabijali u 4. i 26. minuti, a domaćin se nakratko vratio u susret pogotkom Gregoritscha u 16.

Arminia bježi iz zone ispadanja pobjedom kod kuće protiv Union Berlina 1:0. Bio je dovoljan jedan pogodak i to Okugawe u 53. minuti.

Borna Sosa odradio je cijelu utakmicu u remiju Stuttgarta kod kuće s Bochumom koji je u 94. minuti golom Lowena s 11 metara došao do boda.