Aubameyang i Barcelona pregazili Valenciju, Sevilla remizirala nakon Dinama

Matej Kačan • nedjelja, 20.02.2022.

Prva dva susreta nedjeljnog programa 25. kola La Lige donijela su obveze za tri velikana. Sevilla je nakon Dinama remizirala, dok je Barcelona pregazila Valenciju...

Nakon što je u četvrtak svladala Dinamo u Europskoj ligi, Sevilla je u domaćem prvenstvu gostovala u Barceloni u sklopu 25. kola. Premda nije igrala s istoimenim klubom, Sevilla je svejedno ostala bez pobjede.

Već četvrti remi u posljednjih pet susreta Sevilla je odigrala s Espanyolom, 14. momčadi na tablici. Domaći su bod izborili pogotkom Sergija Dardera u 50. minuti nakon što je za Sevillu pogodio Rafa Mir u 36. minuti.

Sevilla je susret završila s desetoricom jer je u 76. minuti drugi žuti karton dobio Jules Kounde, a potencijalno jako loše vijesti za Lopeteguija mogu biti one o ozljedi Anthonyja Martiala koji je iz igre morao u 27. minuti.

Lopetegui je malo promiješao sastav pa je na klupi krenuo i Ivan Rakitić koji je u igru ušao u 56. minuti.

U drugom susretu dana Barcelona je pokazala novu sjajnu partiju te je s 4:1 pregazila Valenciju. U furioznih 15 minuta od 23. do 38. Barcelona je dala tri gola.

Dva od ta tri zabio je Pierre Emerick Aubameyang, a jedan Frenkie de Jong. Valencia smanjuje u 53. preko Solera, ali Pedri deset minuta kasnije postavlja 4:1.

Barcelona je tako nastavila svoj niz bez poraza i popela se na četvrto mjesto s 42 boda, koliko ima i Atletico, dok je Sevilla druga s 51.