Dan iz snova za nositeljice, u Dohi sve bez krivog koraka

Mihaela Bradovski • utorak, 22.02.2022.

Dan na WTA turniru u Dohi prošao je bez iznenađenja. Nositeljice su redom izborile prolaz i nastup u osmini finala...

Četvrta igračica svijeta Paula Badosa upisala je pobjedu u dva seta protiv Clare Tauson. Mlada Dankinja igra jako dobro, međutim ovdje nije imala previše šanse, Badosa je odigrala odličan meč i prepustila joj je samo tri gema.

Jednako tako problema nije bilo niti za drugu nositeljicu Barboru Krejčikovu koja je u dva seta nadigrala Magdu Linette. Krejčikova se tako oporavila od neočekivanog ranog poraza prošlog tjedna u Dubaiju protiv Jastremske.

U dva seta za manje od sat i pol igre uspješna je bila i deveta nositeljica Jessica Pegula protiv Slovenke Juvan. Juvan je u prvi set ušla s 3:1, dobro je počela, ali nakon toga sve je bilo na strani Pegule koja je okrenula meč na svoju stranu.

Dobar meč odigrala je i Cori Gauff koja je nadigrala Caroline Garciju u dva seta. Gauff je opravdala status favorita iako je Garcia u drugom setu prijetila i tu je pala tek u 13. igri, ali dosta uvjerljivo.

Problema je imala Ons Jabeur koja je u tri seta svladala Aliaksandru Sasnovič. Izgubila je Tunižanka prvi set sa 6:1, mučila se u drugom i tek nakon toga uspjela je slomiti otpor Bjeloruskinje.

Tri seta za pobjedu trebala je i Jelena Ostapenko koja je u jako dobroj formi. Međutim Ostapenko nije izdržala u drugom setu, izgubila ga je pa je morala u trećem setu hvatati prolaz.

Druga igračica svijeta i prva nositeljica Arina Sabalenka, upisala je laganu pobjedu s dva puta po 6:2 protiv Alize Cornet. Cornet je ove godine imala dobrih rezultata, na Australian Openu svladala je i Simonu Halep, ali ovdje nije išlo.

Dobrom igrom u prvom i trećem setu Iga Swiatek slavila je protiv Viktorije Golubić. U drugom setu Swiatek je imala problema sa svojim servisom i to je platila gubitkom seta, ali u trećem se vratila na pravi put.

Dan iz snova za nositeljice upotpunila je Maria Sakkari koja je u dva seta bila bolja od Amerikanke Ann Li. Sve nositeljice prošle su u osminu finala turnira u Dohi.

WTA Doha, drugo kolo:
Paula Badosa (Španjolska, 3) - Clara Tauson (Danska) 6:1, 6:2
Elise Mertens (Belgija, 16) - Petra Kvitova (Češka) 7:5, 1:2 predaja Kvitove
Daria Kasatkina (Rusija) - Jaqueline Adina Cristian (Rumunjska) 2:6, 2:2 predaja Cristian
Barbora Krejčikova (Češka, 2) - Magda Linette (Poljska) 6:1, 6:3
Jessica Pegula (SAD, 9) - Kaja Juvan (Slovenija) 6:3, 6:3
Cori Gauff (SAD, 14) - Caroline Garcia (Francuska) 6:2, 7:6(2)
Tereza Martincova (Češka) - Arantxa Rus (Nizozemska) 6:2, 6:4
Ons Jabeur (Tunis, 8) - Aliaksandra Sasnovič (Bjelorusija) 1:6, 7:5, 6:3
Jelena Ostapenko (Latvija, 15) - Amanda Anisimova (SAD) 6:3, 4:6, 6:4