Mektić i Pavić hvataju pravi ritam, prvi put nakon Davis Cupa vezali pobjede

Branimir Korać • srijeda, 23.02.2022.

Nikola Mektić i Mate Pavić nisu imali najbolji ulazak u sezonu i tek sada u Dubaiju su uspjeli povezati dvije pobjede, prvi put nakon prošlogodišnjeg Davis Cupa...

Najbolji par svijeta Nikola Mektić i Mate Pavić prošli su u polufinale turnira u Dubaiju. Napokon su uspjeli spojiti dvije pobjede i to su u četvrtfinalu svladali neugodne Gillea i Vliegena od koji su prošle godine u Parizu izgubili.

Ovaj put hrvatski par bio je u dobrom izdanju te je slavio u dva seta i tako izborio mjesto u polufinalu.

Prvi set dobili su sa 6:4. Bio je to miran set, samo jedan gem s break prilikama i to kod 3:3 kada su Mektić i Pavić došli do 15:40 i iskoristili ponuđenu priliku.

U drugom setu imali su sličnu situaciju kod 2:2, ponovno su došli do 15:40, ali ovaj put nisu uspjeli napraviti break. Taj set otišao je u tie-break u kojem su Mektić i Pavić s pet osvojenih poena uzastopce došli do seta sa 7:3.

U polufinalu igrat će protiv Johna Peersa i Filipa Polašeka koji su ih svladali u Indian Wellsu prošle godine.

ATP Dubai, četvrtfinale:
Nikola Mektić/Mate Pavić (Hrvatska/Hrvatska, 1) - Sander Gille/Joran Vliegen (Belgija/Belgija) 6:4, 7:6(3)