Liga prvaka, skupina A, 12. kolo, 23.02.2022, 20:45 h
Vardar Skoplje 20:19 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb poražen u Skoplju, veliki korak Vardara prema prolazu

Mihaela Bradovski • srijeda, 23.02.2022.

Rukometaši PPD Zagreba dosta su se udaljili od prolaza u osminu finala Lige prvaka. Trebali su u najmanju ruku do boda u gostima u Skoplju, ali Vardar je ipak slavio 20:19...

Susret koji se teško može nazvati kvalitetnom rukometnom predstavom odigran je u Skoplju. Tenzije i nervoza, što i nije začudilo s obzirom na važnost susreta, obilježili su ovaj dvoboj.

Ono što će najviše mučiti sve u PPD Zagrebu je da se Vardar ponudio, prilika je postojala i Zagreb je itekako mogao slaviti u Skoplju. Međutim ogromna količina pogrešaka u trenucima kada se susret lomio presudila je da na kraju domaćin slavi.

Počelo je dobro, u prvih 15 minuta PPD Zagreb je izgledao dobro i imao malo vodstvo, ali onda dolazi crnih deset minuta tijekom kojih je Zagreb ostao bez gola, nanizao je čak četiri izgubljene lopte i Vardar je napravio seriju 4:0.

Do odlaska na odmor PPD Zagreb je uspio barem smanjiti zaostatak na 11:9, točnije zaustavio je bijeg domaćina koji je prijetio odvajanjem.

U drugom dijelu slična slika. Do sredine poluvremena PPD Zagreb uspio je okrenuti rezultat i povesti, a vodio je i u zadnjih deset minuta.

Kod 17:16 imao je čak dva napada za odlazak na minus dva, nije ih iskoristio i stigla je kazna. Vardar radi seriju 4:0 i preuzima vodstvo, Zagreb smanjuje na 20:19 da bi dobio na kraju priliku nakon pogreške domaćina.

Kako vrijeme nije zaustavljeno, Vistorop je pucao preko živog zida, nije ga prebacio i Vardar je odnio pobjedu.

Predvodili su ga s po četiri gola Olivier Nyokas i Filip Taleski, a kod Zagreba četiri gola postigao je Csaba Leimeter.