HT Prva liga, 25. kolo, 25.02.2022, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Jakov Titlić, Goran Pataki, Kruno Šarić
1:0(0:0) Hrvatski dragovoljac
Hrvatski dragovoljac

Slaven Belupo nastavio s dobrim nastupima, pao i Hrvatski dragovoljac

Mihaela Bradovski • petak, 25.02.2022.

Slaven Belupo nastavlja s dobrim igrama u drugom dijelu sezone. Nakon visoke pobjede u prošlom kolu protiv Gorice, u Koprivnici je slavio protiv Hrvatskog dragovoljca...

Marino Kukoč
68'
16
Filip Braut
68'
9
Karlo Perić
83'

Dragan Tadić

Iako je preuzeo Slaven Belupo u dosta teškoj poziciji, Zoran Zekić ga je podignuo i s njim počeo ostvarivati dobre rezultate. Druga pobjeda u nizu, treća u nastavku sezone i sedma u posljednjih 12 utakmica.

U ovom susretu očekivao se možda i lakši put do pobjede, ali Hrvatski dragovoljac dobro se branio, imao malo i sreće te su Koprivničanci slavili samo 1:0.

U prvom poluvremenu igrao je isključivo Slaven Belupo, Hrvatski dragovoljac teško je kretao prema naprijed i uz maslo više koncentracije Zapata i Caimacov mogli su osigurati prednost domaćinu.

U drugom dijelu vrlo brzo uslijedio je šok za domaćina. U 49. minuti dosuđen je kazneni udarac za Hrvatski dragovoljac, no srećom po domaćina, naknadno je odluka promijenjena, VAR je potvrdio kako je prekršaj Parackog bio izvan 16 metara.

Niti 15 minuta kasnije, kazneni udarac na drugoj strani. Ovaj put nije bilo nikakve dvojbe, Zapata je pobjegao obrani, srušio ga je Galešić i Titlić je pokazao na 11 metara. Penal je izveo Arijan Brković i doveo Slaven u vodstvo.

Doi kraja susreta domaćin je imao još prilika za povećanje vodstva, prijetili su i gosti preko Bristrića, ali golova više nije bilo i Slaven je ipak zasluženo odnio pobjedu.