Rennes nastavio s dobrim igrama, Majer potvrdio pobjedu u Montpellieru

Branimir Korać • subota, 26.02.2022.

Još jedan vrlo dobar nastup Lovre Majera, ovaj put i pogodak u pobjedi kod Montpelliera. Rennes je slavio s 4:2...

Francuzi su otvorili 26. kolo Ligue 1 susretom između Montpelliera i Rennesa. Gosti su slavili s 4:2 i potvrdili kako ove sezone igraju jako dobar nogomet.

Rennes ovom pobjedom ostaje u krugu onih koji idu u europske kupove dok Montpellier nije iskoristio priliku za približiti se tim pozicijama već je ostao u sredini ljestvice.

Gosti su rano došli do dva gola prednosti, već u prvih 15 minuta poveli su s 2:0 golovima Martina Terriera i Benjamina Bourigeauda, ali do odlaska na odmor Montpellier je odgovor i vratio se pogocima Ambroisea Oyonga i Elyea Wahija.

Odmah na početku drugog poluvremena dosuđen je kazneni udarac za goste koji Gaetan Laborde pretvara u pogodak.

Novih pogodaka nije bilo do 84. minute kada Baptiste Santamaria krade domaćinu loptu pred kaznenim prostorom, proigrava Lovru Majera koji izmjenjuje dupli pas s Bourigeaudom, ulazi u 16 metara i iskosa postavlja konačnih 4:2.

Majer je odradio vrlo dobrih 90 minuta kod gostiju, a na ulasku u sudačku nadoknadu zamijenio ga je Jeremy Doku.