HT Prva liga, 25. kolo, 26.02.2022, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Dario Kulušić, Kristijan Novosel, Alen Jakšić
Gorica

Lokomotiva slavila u dvoboju za peto mjesto, krizi Gorice ne nazire se kraj

Matej Kačan • subota, 26.02.2022.

Uvertiru za subotnji dvoboj Hajduka i Rijeke, treće i četvrte momčadi lige odradile su peta i šesta, Lokomotiva i Gorica. Lokosi su slavili i nastavili težak Goričin niz...

U subotnjem HNL zagrijavanju za podljuski "Jadranski derbi", u Kranjčevićevoj je odigran vrlo zanimljiv dvoboj sredine tablice, sudar za peto mjesto između Lokomotive i Gorice.

Na kraju zadovoljniji mogu biti Lokosi koji su slavili, a da nisu na travnjaku pokazali toliko dobru igru. Dapače, Gorica je uglavnom napadala i dominirala, ali svoje prilike nije koristila.

U prijevodu to znači skok Lokomotive na peto mjesto s tri boda viška, dok Gorica upisuje šesti poraz u nizu, nastavak najgoreg niza otkako je ušla u elitno društvo. Ako to dovoljno ne trese klupu Krunoslavu Renduliću, dodajmo ovome činjenicu da je Slaven stigao na 29 bodova i prestigao Goricu koja je sad sedma.

Vrlo aktivan na početku utakmice bio je Toni Fruk. "Prirodna" zamjena za Lovrića na lijevom krilu pokušavala je iz daljine u šestoj i devetoj minuti, ali nije pronalazila svoj cilj.

Nakon toga Lokomotiva je i povela, praktički iz svoje prve prave akcije. Na desnoj strani lopta je došla do Branimira Cipetića koji je ubacio, u skoku su Kulenović i Steenvoorden.

Čini se da je glavom prvi do lopte došao napadač Lokosa pa puca, a lopta se od glave stopera odbija u mrežu. Nije se nakon toga promijenio odnos snaga na terenu, Gorica je još više napala u potrazi za izjednačenjem.

Tako Fruk opet pokušava u 24., a do poluvremena Gorica provodi vrijeme u dominaciji uz nekoliko opasnijih izlazaka i situacija u kojima je ipak nedostajalo zadnje pravo dodavanje ili završni potez da bi ih nazvali šansama.

Otišlo se s 1:0 na poluvrijeme, a u prvoj polovici drugog Lokomotiva ima šansu riješiti sve. Duga lopta za Marka Dabru kojeg Dominik Kotarski ruši u 16 metara.

Na prvu je pokazano zaleđe Dabre, ali pali s VAR, prvo smo odmah vidjeli da zaleđa nema pa se gleda kontakt, a na kraju svega je rezultat bijela točka. No, Josip Pivarić uzeo je nesiguran, spor zalet sa zastajkivanjem, a Kotarski se odmah iskupio za grešku i čita taj udarac.

No, susret se ipak riješio u 72. kad je Dabro sam odradio sve. Napravio je fantastičan dribling nakon primanja lopte na centru, riješio se dvojice i sam se sjurio na gol te lako pogodio pokraj Kotarskog.

Nastavila je Lokomotiva tranzicijom raditi probleme Gorici koja i dalje pokušava pritiskati, ali nema više ni snage ni kvalitete. Tako opet u kontri akcija lijevom stranom, ovaj put Goričan završava šutom sa 16 metara, ali preko gola.

Do kraja se susret odvija u sličnom tonu, Gorica pokušava posjedom nauditi domaćinu, ali ništa ozbiljno nije stvorila i Lokomotiva sasvim rutinski privodi stvari kraju.

Lokosi su tako ostvarili pobjedu nakon dva remija i u posljednjih pet utakmica imaju tek poraz od Rijeke, dok u Gorici imaju o mnogočemu razmisliti nakon očajnog ulaska u polusezonu i odlaska najboljeg igrača.