Bayer se vratio pobjedama, Freibrug također ostao u utrci

Matej Kačan • subota, 26.02.2022.

U prvom terminu Bundeslige u subotu odigrano je pet susreta 24. kola, a svoju borbu za pozicije u Ligi prvaka nastavili su trećeplasirani Bayer Leverkusen i četvrti Freiburg...

Nakon pomalo iznenađujućeg poraza od Mainza u prošlom kolu, Bayer Leverkusen vratio se na pobjedničke staze i zadržao je lijepu prednost u borbi za Ligu prvaka. Treća momčad Bundeslige kod kuće je deklasirala Arminiju.

Momčad iz Bielefelda posljednjih je mjeseci u dobrom nizu pa je pobjegla iz zone ispadanja, ali u posljednja tri susreta broji dva poraza, i to rutinska s 2:0 od Hoffenheima i ovaj s 3:0.

Moussa Diaby bio je prvo ime s dva pogotka, ali je on dovršio posao koji je započeo Lucas Alario pogotkom u 30. minuti za vodstvo "Apotekara".

Četiri boda iza Bayera, a poravnat s Hoffenheimom je Freiburg na četvrtom mjestu. Freiburg je nastavio svoju borbu pobjedom nad Herthom kod kuće.

Gosti će natrag u prijestolnicu s tri gola u mreži, zabijali su Grifo, Schade i Holer.

Drugi berlinski klub, Union bio je boljeg uspjeha protiv Mainza koji polako iz gornjeg doma pada prema sredini. Haraguchi, Becker i Awoniyi s jedne strane donijeli su rješenje susreta, dok je Mainz s igračem manje u posljednjih pola sata došao tek do počasnog pogotka Burgzorga.

Preostala dva dvoboja riješena su podjelom bodova. Borussia Mönchengladbach i Wolfsburg odigrali su 2:2, dok su Greuther Fürth i Köln odigrali 1:1 u nastavku borbe Fürtha za spas.