Dva gola Oroza u preokretu i pobjedi Vitessea protiv NEC-a

Mihaela Bradovski • nedjelja, 27.02.2022.

Mladi hrvatski reprezentativac Alois Dominik Oroz odigrao je važnu ulogu u pobjedi Vitessea u 24. kolu nizozemskog prvenstva protiv NEC Nijmegena...

Vitesse se vratio pobjedama slaveći u 24. kolu nizozemskog prvenstva protiv Vitessea 4:1, a junak domaće momčadi bio je mladi hrvatski reprezentativac Alois Dominik Oroz.

NEC je vodio od 49. minute golom Mikkel Duelunda, ali samo pet minuta kasnije Vitesse je došao do poravnanja.

Na 1:1 izjednačilo je nesuđeno pojačanje zagrebačkog Dinama Danilho Doekhi i tu se Vitesse počeo dizati.

Dvije minute kasnije već dolazi do potpunog preokreta prvim golom mladog Aloisa Oroza koji u 80. minuti podiže na 3:1 iz vrlo teške pozicije nakon kornera i odbijanja lopte u 16 metara.

Konačnih 4:1 postavio je u 95. minuti Thomas Buitink.