Kiks Celtica i Rangersa, bez pobjede i jedni i drugi

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 27.02.2022.

Škotski nogometni velikani Celtic i Rangers nisu uspjeli ostvariti pobjede u susretima 28. kola nacionalnog prvenstva pa Celtic i dalje ima tri boda više od najvećeg suparnika.

U prvom nedjeljnom susretu Celtic je na gostovanju kod Hiberniana odigrao 0:0. Celtic je dominirao, imao nekoliko odličnih prilika, no Hibsi su obranili svoja vrata.

Josip Juranović je igrao cijeli susret za goste.

Nakon Celticova kiksa, Rangers je igrao kod kuće protiv Motherwella i pobjedom je mogao doći na samo bod zaostatka. No, susret je završio 2:2 premda je Rangers nakon 25 minuta vodio s 2:0.

Domaćin je poveo u 22. minuti golom Alfreda Morelosa, a samo dvije minute kasnije kolumbijski napadač je asistirao Fashionu Sakali za 2:0.

Gosti su smanjili u 52. minuti preko Jordana Robertsa, a na 2:2 je postavio Kaiyne Woolery u 76. minuti. Borna Barišić nije nastupio za Rangers.

Rangersu je to bio treći uzastopni remi u svim natjecanjima, dok je Celtic u zadnja četiri nastupa upisao samo jednu pobjedu.

Na ljestvici vodi Celtic sa 67 bodova, Rangers ima 64, a treći je Hearts sa 46 bodova.