Razigrana Barcelona pregazila Athletic Bilbao, Budimir poraz u San Sebastianu

Branimir Korać • ponedjeljak, 28.02.2022.

U zadnja dva nedjeljna dvoboja u La Ligi domaćini su bili uspješni. Barcelona je pregazila Athletic Bilbao, a Real Sociedad je svladao Osasunu...

Barcelona je odigrala odličnu utakmicu protiv Athletic Bilbaa te ga je svladala s 4:0. U sjajnom nastupu, posebno u drugom dijelu, uništila je Baske, a na najbolji način minutažu je iskoristio Ousmane Dembele.

Na odmoru je Barcelona imala prednost 1:0 zahvaljujući novom golu Pierre-Emericka Aubameyanga koji je u 37. minuti bio na pravom mjestu i poslao loptu u mrežu.

U drugom dijelu Barcelona je pritisnula i krenula po rješenje pitanja pobjednika, ali do 73. minute nije mogla do drugog gola.

Šest minuta prije u igru je ušao Dembele i onda na dodavanje De Jonga krasno pogodio za 2:0. Barcelona se tu potpuno razigrala te u završnici došla do još dva gola, a kod oba je Dembele asistirao. Prvo je u 90. minuti zabio Luuk de Jong, a zatim u 93. i Memphis Depay.

Tri boda uzeo je i Real Sociedad koji je ugostio Osasunu i svladao je s 1:0. Nije lako pobijedio, ali bodovi koji ga približavaju europskim pozicijama se pamte.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je u 52. minuti Aritz Elustondo i tih 1:0 bio je konačan rezultat. Ante Budimir odigrao je cijelu utakmicu za goste.