Borussia posustala kod Augsburga, Leipzigu pobjeda u Bochumu

Branimir Korać • ponedjeljak, 28.02.2022.

U dva nedjeljna dvoboja u Bundesligi, domaćini su ostali bez pobjede. Ipak važan bod uzeo je Augsburg koji tako ima utjecaj na borbu za naslov prvaka...

Dortmundska Borussia ipak nije uspjela nastaviti s jakim pritiskom na Bayern, na gostovanju kod Augsburga u Bavarskoj odigrala je samo 1:1.

Bayern ovim remijem odlazi na osam bodova prednosti čime ujedno i olakšava pritisak pod kojim se našao nakon što je pomogao Borussiji da se ponovno digne nakon poraza Bayerna kod Bochuma.

Borussia je kod Augasburga dobro krenula i vodila je od 35. minute golom Thorgana Hazarda te je tu prednost održavala sve do 78. minute.

12 minuta prije kraja, adut domaćina s klupe Noah-Joel Sarenren-Bazee poravnava na 1:1. Prije pogodak domaćina, Borussia je imala sjajnu priliku preko Malena, ali vratar domaćina odlično je reagirao.

Leipzig je upisao treću uzastopnu pobjedu slaveći u gostima kod Bochuma 1:0. Bochum nakon demoliranja Bayerna ne zna za pobjedu, u prošlom kolu samo je remizirao kod Stuttgarta, a sada je poražen od Leipziga.

Joško Gvardiol propustio je ovaj susret zbog kartona, a pobjedu gostima osigurao je Christopher Nkunku koji je u 82. minuti postigao jedini pogodak na susretu.