Betis golom u sudačkoj nadoknadi do finala Kupa kralja

HINA, Mihaela Bradovski • četvrtak, 03.03.2022.

Prava drama odvijala se u uzvratnom dvoboju polufinala Kupa kralja. Betis je ipak golom u sudačkoj nadoknadi izborio remi i prolaz u finale...

Nogometaši Betisa pred svojim su navijačima odigrali 1:1 protiv Rayo Vallecana u uzvratnoj utakmici polufinala španjolskog Kupa kralja i tako s ukupnih 3:2 izborili plasman u finale u kojem će se 23. travnja u Sevilli za trofej boriti protiv Valencije.

Gosti iz Madrida su poveli u 80. minuti golom Bebea, a Betis je u finale odveo Borja Iglesias koji je loptu poslao u mrežu u drugoj minuti sučevog dodatka.

Za Betis će to biti peti nastup u finalu, a posljednji su imali prije 17 godina, kad su po drugi put u povijesti osvojili Kup kralja.

Valencia će se po 17. put naći u finalu, a prvi put nakon tri godine, kad su osvojili posljednji, osmi trofej pobjednika španjolskog kupa.