Ostali sportovi

Petar Gorša osvojio broncu u trostavu, zlato ide u Slovačku

HINA, Mihaela Bradovski • petak, 04.03.2022.

Hrvatski strijelac Petar Gorša osvojio je brončanu medalju u disciplini MK puška 50 metara trostav na prvom ovogodišnjem natjecanju Svjetskog kupa u Kairu.

Nakon što je u četvrtak petim rezultatom kvalifikacija izborio nastup u drugom krugu natjecanja, Gorša je u petak ostvario treći rezultat sa 304.5 pogodaka te uz Slovaka Patrika Janyja (305.3), Mađara Zalana Peklera (305.3) i Norvežanina Jon-Hermanna Hegga (304.2) izborio prolazak u borbu za medalje.

U tom trećem krugu prvi je otpao Hegg, dok je Gorša sa 37 bodova zauzeo treće mjesto, iza Peklera sa 43.5 i Janyja sa 42 koji su izborili finale. Jany je u finalu bio uvjerljiv sa 16:10 protiv Peklera.

Gorši je ovo treće odličje koje je osvojio u Kairu ovoga tjedna, nakon zlata u momčadskom natjecanju zračne puške 10 metara koji je osvojio s Miranom Maričićem i Bornom Petanjekom te bronce u mješovitim parovima zračne puške s Valentinom Gustin.