Niko Janković otvorio golijadu u nastavku pobjedničkog niza Zrinjskog

Branimir Korać • petak, 04.03.2022.

U prvom susretu 21. kola Premijer lige BiH vodeći Zrinjski pregazio je posljednjeplasirani Radnik s 4:1..

Sergej Jakirović sa Zrinjskim juri po titulu prvaka BiH. U 21. kolu prednost nad drugoplasiranim Tuzla Cityjem iznosi čak 17 bodova, a upisana je čak 11. uzastopna pobjeda.

Jedini poraz ove sezone Zrinjski je upisao u rujnu kod posljednjeplasiranog Radnika s 1:0, a nakon toga nanizao je 11 pobjeda.

Ovaj susret riješio je u prvih pola sata kada je zabio dva četiri gola.

Golijadu je otvorio već u šestoj minuti veznjak Dinama na posudbi u Zrinjskom Niko Janković koji je poentirao glavom iz blizine.

Već tri minute kasnije najbolji strijelac lige, bivši napadač Splita Nemanja Bilbija zabija drugi gol da bi u 18. minuti Ivan Bašić povisio na 3:0. Već u 27. minuti bilo je 4:0 golom donedavnog braniča Varaždina Kerima Memije.

Sve što su gosti uspjeli napraviti je smanjiti na konačnih 4:1 preko Vazde u 86. minuti.