Davis Cup: Talijani neočekivano ostali bez jednog boda, četiri reprezentacije na 2-0

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • subota, 05.03.2022.

Prvi dan kvalifikacija za Svjetsku skupinu Davis Cupa donio je uglavnom očekivane rezultate, a najveće iznenađenje je poraz Lorenza Sonega oid Filipa Horanskog koji drži Slovake u igri...

Južna Koreja i Austrija nakon prvog dana podijelile su po bod očekivanim pobjedama svojih prvih izbora u ovom srazu. Slavili su u dva seta i Dennis Novak i Soonwoo Kim, a Kim je očekivano imao teži posao protiv Jurija Rodionova.

1:1 je i nakon prvog dana dvoboja između Australije i Mađarske. Australcima je očekivano bod donio Alex De Minaur koji je svladao Zsombora Pirosa, ali zato je Marton Fucsovics uzvratio i u poravnao pobjedom protiv Thanasija Kokkinakisa.

Vrlo lako do dvije pobjede stigla je Španjolska koja je bez izgubljenog seta stigla do vodstva. Roberto Bautista Agut i Carlos Alcaraz bili su prejaki za Rumunje.

Nizozemska je također odradila dobar dio posla kako se i očekivalo protiv Kanade. Oslabljeni Kanađani bez svojih najboljih igrača nisu imali šanse, Galarneau i Diez nisu uhvatili niti set iako je Galarneau pružio jaki otpor Van de Zandschulpu.

Arthur Rinderknech i Adrian Mannarino donijeli su Francuskoj dva očekivana boda već prvog dana protiv Ekvadora.

2:0 nakon prvog dana ima i Argentina koja je povela protiv Češke. Lako je prvi bod donio Sebastian Baez, ali nakon toga bilo je dosta muke za Diega Schwartzmana koji je za pobjedu trebao tri seta.

Pun plijen nakon prvog dana očekivali su i Talijani, ali su na kraju ipak uzeli samo jedan bod. Jannik Sinner uz ponešto problema slavio je protiv Norberta Gombosa, a onda je u drugom meču Lorenzo Sonego podbacio i izgubio od 203. igrača svijeta Filipa Horanskog.

Brazil je uzeo jedan bod prvog dana i to nakon što je Thiago Monteiro izvukao pobjedu protiv Struffa. Alexander Zverev lakoćom je osigurao Nijemcima bod.